Fransa ve Fransızca Hakkında Bilgiler

Fransa, Avrupa'nın Batısında yer alan ve Avrupa'dakilerin dışında dünyanın birçok yerinde farklı topraklara da sahip olan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri... Gerek uzun tarihinin sağladığı kültürel değerleri, gerek sağlam ekonomik yapısı ile dünyanın gündeminden düşmeyen ender ülkelerden. Bazılarına göre Avrupa'nın en güçlü devleti olarak gösterilen Fransa terör olaylarının da sıklıkla görüldüğü bir ülke... Yakın zamanda gerçekleştirilen tren ve Charlie Hebdo saldırıları ilgili terör olaylarının son tezahürleri...

Yüksek terör ataklarına rağmen Fransa'nın turizm hacmi hiçbir surette düşmüyor. Şehrin başkenti Paris başta olmak üzere ülkenin hemen her yeri turist akınına uğruyor. Bu sebepledir ki şuan için yıllık 100 milyon turist ziyaretini elde edebilen Fransa dünyanın en çok turist çeken ülkesi konumunda...

Turizm'den sağladığı ekonomik gelirin de çanak tutuyor olması bir yana, Fransa'nın gayri safi yurtiçi hasılası dünya çapında her yıl ilk beşe girmeye aday... Yüksek sanayi üretimi ve hizmet sektöründeki nitelikli çalışma yapısının sağladığı yüksek kazançların getirdiği bu hasıla Fransa'yı ve Fransızcayı gelişmekte olan ülkeler için kaçınılmaz olarak tanımak zorunda bırakıyor.

Fransızca öğrenmek bugün için İngilizceden sonra en elzem hususların başında geliyor. Eğer İngilizcenin yanında bir de Fransızca öğrenebilmişseniz; işiniz ne olursa olsun bir üst seviyeye geçebilmişsiniz demektir. Ama ya öğrenemediyseniz?

Eğer Fransızca bilmiyorsanız diğer birçok kişinin yaptığı gibi biliyormuş gibi yapmayın. Çünkü Fransızca yarım yamalak bilinecek bir dil değil! Eğer Fransızca bilmiyorsanız ve işinizde sizlere Fransızca çeviri yapmanız gereken bir metin geldiyse bunu Protranslate gibi bir firmadan Fransızca Türkçe tercüme hizmeti edinerek tercüme ettirin.

Protranslate - Fransızca Türkçe tercüme hizmeti en kolay ve ucuz yolu...