Fransa ve Fransızca Hakkında Bilgiler

Fransa, Avrupa'nın Batısında yer alan ve Avrupa'dakilerin dışında dünyanın birçok yerinde farklı topraklara da sahip olan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri.

Gerek uzun tarihinin sağladığı kültürel değerleri, gerek sağlam ekonomik yapısı ile dünyanın gündeminden düşmeyen ender ülkelerden. Bazılarına göre Avrupa'nın en güçlü devleti olarak gösterilen Fransa terör olaylarının da sıklıkla görüldüğü bir ülke... Yakın zamanda gerçekleştirilen tren ve Charlie Hebdo saldırıları ilgili terör olaylarının son tezahürleri...

Yüksek terör ataklarına rağmen Fransa'nın turizm hacmi hiçbir surette düşmüyor. Şehrin başkenti Paris başta olmak üzere ülkenin hemen her yeri turist akınına uğruyor. Bu sebepledir ki şu an için yıllık 100 milyon turist ziyaretini elde edebilen Fransa dünyanın en çok turist çeken ülkesi konumunda...


Turizm'den sağladığı ekonomik gelirin de çanak tutuyor olması bir yana, Fransa'nın gayri safi yurtiçi hasılası dünya çapında her yıl ilk beşe girmeye aday... Yüksek sanayi üretimi ve hizmet sektöründeki nitelikli çalışma yapısının sağladığı yüksek kazançların getirdiği bu hasıla Fransa'yı ve Fransızcayı gelişmekte olan ülkeler için kaçınılmaz olarak tanımak zorunda bırakıyor.

Fransızca öğrenmek bugün için İngilizceden sonra en elzem hususların başında geliyor. Eğer İngilizcenin yanında bir de Fransızca öğrenebilmişseniz; işiniz ne olursa olsun bir üst seviyeye geçebilmişsiniz demektir. Ama ya öğrenemediyseniz?

Eğer Fransızca bilmiyorsanız diğer birçok kişinin yaptığı gibi biliyormuş gibi yapmayın. Çünkü Fransızca yarım yamalak bilinecek bir dil değil! Eğer Fransızca bilmiyorsanız ve işinizde sizlere Fransızca çeviri yapmanız gereken bir metin geldiyse bunu Protranslate gibi bir firmadan Fransızca Türkçe tercüme hizmeti edinerek tercüme ettirin.

Protranslate - Fransızca Türkçe tercüme hizmeti en kolay ve ucuz yolu..
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye Ukrayna arası feribot bilgileri - İstanbul Ukrayna arası feribot seferleri listesi

Kosova Nerede - Kosova Neresi - Haritalarda Kosova'nın Yeri

Arnavutluk Nerede - Arnavutluk Neresidir

Bu blogdaki popüler yayınlar

Portekiz Neresi - Portekiz Nerede

Danimarka Nerede - Danimarka Neresi

İspanya Nerede - İspanya Dünyanın Neresinde

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye Ukrayna arası feribot bilgileri - İstanbul Ukrayna arası feribot seferleri listesi

Kosova Nerede - Kosova Neresi - Haritalarda Kosova'nın Yeri

Arnavutluk Nerede - Arnavutluk Neresidir

Polonya Nerede - Polonya Dünya Haritasında Yeri

İsveç’te En Çok Verilen Kız İsimleri

Kırım Nerede - Kırım Neresi - Kırım'ın Haritalardaki Yeri

Türkiye'den Ukrayna'ya kaç saatte gidilir - İstanbul Ukrayna arası kaç saat sürer

İsviçre Nerede - İsviçre Nerde - İsviçre Neresi

Galler Nerede - Galler Dünyanın Neresinde

İrlanda Nerede - İrlanda Neresi - İrlanda Haritadaki Yeri