Riga'da En İyi Kahvaltı Nerede Yapılır - Riga'nın En İyi Brunch Kafeleri

Letonya'nın başkenti Riga son yıllarda brunch kafeleriyle de meşhur olmaya başladı. Baltıkların bu küçük ama şirin kenti hafif ve lezzetli kahvaltılar bulabileceginiz hoş zaman geçirebilecek nefis mekanlarıyla dikkat çekiyor.
Riga'nın En İyi Kahvaltı Restaurantları Rehberi
Riga dünyanın her yerinden çok farklı kültürlerden turistleri kendine çekmeyi başaran bir yer. Bu başarının ardında yiyecek içecek mekanlarının önemi büyük. Ozellikle de "kahvaltı" yapabileceğiniz restaurantlar

Peki Letonya Riga'da en iyi brunch menüleri, en rahat kahvaltı restaurantlari hangileri?

PIENS
Piens Letonca'da 'süt' anlamına geliyor ve mekanın icine girince o süt yumuşaklığını, sakinligini hemen hissediyorsunuz. Geleneksel ve modern tarzların buluştuğu tap taze kahvaltı menüsüyle Riga'daki haftasonu gezinize harika bir başlangıç yapabilirsiniz.
Kişi başı: 11.50 EUR
Servis saatleri: 11:00 - 16:00
Yeri: Aristida Briāna sokağı, 9

BULKA
Sehir merkezinden epey uzak bir yerde olmasına rağmen oldukça popüler bir kahvaltı mekanı. Bulka, ozellikle genellikle Riga merkeze çakılıp avrupaulkeleri.com kalan turistler icin kentin en eski bolgelerinden birisi olan Āgenskalns'i da görme firsatı sunuyor. Menü çok zengin ve yiyecekler o kadar lezzetli ki asla doymayacaksınız.
Kişi başı: 9 EUR
Servis saatleri: 10:00 - 14:00
Yeri: Liepājas sokağı, 76A

AUSTRA
Ozellikle sade ortamları seven minimalistler icin ideal bir yer. Ayrıca kahvaltısını geç yapmaktan hoşlananların bulustuğu en popüler yerlerden birisidir. Yaratıcı mutfağı, çok genis bir yelpazedeki yiyecek çeşitliligi ile bir kez gidenleri kendine hayran bırakır Austra.
Kişi başı: 8 EUR
Servis saatleri: 11:00 - 17:00
Yeri: Kr. Barona sokağı, 41/43

MIIT
Miit, Riga'nın en çok bilinen vejeteryan mekanlarından birisi. Daha çok saglıklı ve her zaman taze sunulan yiyecekleriyle meshur bir yer.
Kişi başı: 7.50 EUR
Servis saatleri: 11:00-16:00
Yeri: Lāčplēša sokağı, 10

AQUA LUNA
Kahvaltısını Letonya ve Riga'nın en manzaralı noktalarından birinde yapmak isteyenler icin Aqula Luna nefis bir fırsat sunuyor. Daugava nehri kıyısında yapacağınız leziz bir brunch asla unutulmaz anılarınız arasında girecegi kesin. Gözünüz hep muhteşem panoramik Riga manzarasına takılıp kalacak kahvaltınızı atıştırırken.
Kişi başı: 18 EUR
Servis saatleri: 11:00-16:00
Yeri: Andrejostas sokağı,  4
Hazirlayan: Selin A. Avrupaulkeleri.com Baltık editörü