Norveçe Sığınma Başvurunuz Reddedilirse Ne Olur? - Haklarınız Nelerdir?

Norveç Göçmen Bürosu sığınma ve koruma taleplerimi kabul etmedi. Simdi ne olacak?
Eğer Norveç Göçmen Bürosu başvurunuzu reddederse size yardım etmesi için bir avukat atanacaktır. UDI red kararı bildirisini avukatınıza gönderecektir. Bu avukat size başvurunuzun reddedildiğini ve bunun nedenini belirtecektir. Eğer aynı dili konuşmuyorsanız avukat sizin için bir çevirmen tutacaktır.UDI’nin red kararına temyiz hakkınız vardır. Avukatınız, red kararının elinize geçmesinden en çok üç hafta sonrasına kadar UDI’ye temyize gitmelidir. Avukatınız temyizini açıkça belirtmenize avrupaulkleri.com yardımcı olacaktır. Eğer itirazınıza rağmen Norveç Göçmen Bürosu red kararında ısrarcıysa durumunuz nihai karar için Göçmen Temyiz Kurulu’na (UNE) gönderilecektir. UNE, göçmen temyizleri ile ilgilenen ayrı bir kurumdur.Avukatınız temyiz başvurunuzu hazırlarken itirazınız ele alınana dek sizin Norveç’te kalmanıza izin verilmesini talep edecektir. İtirazınız ele alınırken Norveç’te kalmanıza izin verilip verilmeyeceğine Norveç Göçmen Bürosu karar verecektir. Bu yüzden nihai bir karara varılmadan önce Norveç’i terk etmeniz gerekebilir.

UNE tarafından red
Eğer Göçmen Temyiz Kurulu UNE başvurunuzu reddederse normal şartlar altında iki haftalık bir süre zarfından Norveç’ten ayrılmanız gereklidir. UNE’nin reddi İçin son aşama olarak mahkemede temyize gidilebilir. Ancak bunu yapmanız durumunda size ait dava masraflarını avrupaulkeleri.com sizin ödemeniz gerekmektedir. Mahkemeden UNE’nin durumunuzu bir tek daha ele almasını isteyebilirsiniz (Yeniden İnceleme Talebi). UNE yeniden inceleme talebinizi değerlendirirken Norveç’te bulunmanıza izin verilmeyecektir.

Eve dönüş
Eğer sığınma başvurunuz reddedi-lirse ülkeden ayrılmanız gerekir. Dönüş yolculuğunuzda yardım için Uluslararası Göçmen Organizasyonu’na (International Organization for Migration - IOM) başvurabilirsiniz. Eğer dönüş yolculuğunu IOM ile yaparsanız IOM yolculuk masraflarınızı karşılayacak ve başka yardımlar da sağlayacaktır. Bu konuda Bölüm 6: Eve Dönüş kısmında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Sığınma Nedir? - Norveç Kimlere Sığınma Hakkı Veriyor?

Norveçe Sığınma Başvuruları Nereye Yapılır?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye Ukrayna arası feribot bilgileri - İstanbul Ukrayna arası feribot seferleri listesi

Kosova Nerede - Kosova Neresi - Haritalarda Kosova'nın Yeri

Arnavutluk Nerede - Arnavutluk Neresidir

Bu blogdaki popüler yayınlar

Portekiz Neresi - Portekiz Nerede

Danimarka Nerede - Danimarka Neresi

İspanya Nerede - İspanya Dünyanın Neresinde

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye Ukrayna arası feribot bilgileri - İstanbul Ukrayna arası feribot seferleri listesi

Kosova Nerede - Kosova Neresi - Haritalarda Kosova'nın Yeri

Arnavutluk Nerede - Arnavutluk Neresidir

Polonya Nerede - Polonya Dünya Haritasında Yeri

İsveç’te En Çok Verilen Kız İsimleri

Kırım Nerede - Kırım Neresi - Kırım'ın Haritalardaki Yeri

Türkiye'den Ukrayna'ya kaç saatte gidilir - İstanbul Ukrayna arası kaç saat sürer

İsviçre Nerede - İsviçre Nerde - İsviçre Neresi

Galler Nerede - Galler Dünyanın Neresinde

İrlanda Nerede - İrlanda Neresi - İrlanda Haritadaki Yeri